Nadace Dřevo pro život

Členské nadace

Nadace dřevo pro život už od roku 2005 přináší více dřeva do života české veřejnosti. Svými projekty šíří osvětu o lese, dřevě a životním prostředí. Vysvětluje veřejnosti přínosy dřeva, naší obnovitelné suroviny, jejímž využíváním z udržitelně obhospodařovaných lesů chráníme životní prostředí pro nás i budoucí generace.

Dřevo je úžasný, přírodní a obnovitelný materiál šetrný k životnímu prostředí. Je proto v našem zájmu využívat ho v každodenním životě.

 

LES

Do lesa s lesníkem se díky Nadaci ročně vydává přes 2 000 dětí z celé republiky. Vyzkouší si, jaké to je starat se o les – zasadí strom, naučí se jej měřit. Na závěr si také něco vyrobí ze dřeva. 

Les očima lesníka ukazuje také dospělým. I pro ně je interaktivní procházka lesem nezapomenutelným zážitkem.

 

DŘEVO

Podporují ty, kteří pracují se dřevem. Ať už tím, že jejich práci ukazuje soutěž Dřevěná stavba roku, nebo studentská soutěž Stavby s vůní dřeva.

 

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Využíváním obnovitelných surovin chráníme životní prostředí. Dřevo je obnovitelná surovina, a proto jeho využíváním prospíváme lidem i planetě. I o tom informuje osvětová kampaň Dřevo je cesta a lesnicko-dřevařská encyklopedie MeziStromy.cz

Sídlo: U Uranie 18, 170 00 Praha 7 – Holešovice

Kontaktní osoba:

Ing. Stanislav Polák, ředitel Nadace; tel.: 602 220 838

e-mail: nadace@drevoprozivot.cz

www.DrevoProZivot.cz

Členské nadace

Rychlá nabídka

Kontakt

Fórum dárcůFórum dárců nám. Winstona Churchilla 1800/2 130 00   Praha 3 Czech Republic CZ 725 999 103 donorsforum@donorsforum.cz

Projekty

Sociální sitě

Web Fóra dárců byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.