Ostravská škola získala z Bruselu miliony díky desítkám tisíc od Nadace OKD

Aktuality

Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální z Ostravy - Zábřehu spolu s Obchodní akademií a VOŠ z Valašského Meziříčí získaly  6,7 milionu korun z fondů Evropské unie na nové multimediální učebny a speciální vzdělávací programy pro studenty i jejich učitele. O grant se přitom mohly ucházet díky Nadaci OKD, která jim už dříve přispěla pětačtyřiceti tisíci na přípravu projektu.

 

„Zpracování projektu pro evropské fondy je mimořádně náročné, lidé ze škol nebo neziskových organizací to nemohou zvládnout bez pomoci odborníků. Díky Nadaci OKD jsme si mohli nechat poradit od externích spolupracovníků, kteří se v tomto oboru vyznají," vysvětlil manažer projektu Jan Nevima z ostravské školy.

Cílem projektu je vybavit školy moderní výpočetní i prezentační technikou a umožnit pedagogům využít jejich nápaditost a tvořivé myšlení při organizování projektových dnů či rozvoji čtenářské, matematické a finanční gramotnosti. Mezi hlavní aktivity patří vybudování centra, díky kterému by měli studenti získávat odpovědný přístup k životnímu prostředí, a také organizace dvou veletrhů fiktivních firem, jež učí mladé lidi pohybovat se v podnikatelském prostředí.

 

„Je to pro nás výborná možnost, jak zvýšit konkurenceschopnost našich škol. Do projektu se s chutí zapojili kantoři i studenti, pro všechny to znamená nejen zpestření, ale také zkvalitnění výuky," dodal Nevima. Ten s kolegy řeší jediný problém - průběžný systém financování, který zatěžuje hospodaření školy.

 

Nadace OKD letos vyhlásila další grantové kolo, ve kterém se mohou až do  25. března ucházet o příspěvek na veřejně prospěšné projekty neziskové organizace a obce z České republiky. V programu Pro Evropu mohou žádat o příspěvek opět všechny neziskovky, které chtějí připravit podklady pro podání žádosti o „evropský" grant.

Aktuality

Rychlá nabídka

Kontakt

Fórum dárcůFórum dárců nám. Winstona Churchilla 1800/2 130 00   Praha 3 Czech Republic CZ 725 999 103 donorsforum@donorsforum.cz

Projekty

Sociální sitě

Web Fóra dárců byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.