Daně

Prosím Vás ,chci se optat, jak to je? a mohu do daňového odpisu . Manželka byla propuštěna ze zaměstnaní v srpnu jelikož ji skončila smlouva na dobu určitou(žádné finanční )odstupné. a od měsíce zaři je ve stavu nemocných kde po-byra 6200 Kč nemocenskou. nemocenskou tajk že se o ni musím starat finanční. prosím jak mam postupovat a jaké dokument teda potřebují pro danoveho přiznaní za r 2013 Dekují Pecha

 

V tomto případě záleží, zda měla manželka příjmy pouze od jednoho zaměstnavatele a dále pak pobírala už pouze nemocenskou. Pokud ano, mohla požádat o zúčtování daně bývalého zaměstnavatele. Nicméně pokud to neudělala, podá nyní do 31.3. sama přiznání k dani z příjmů. K tomu potřebuje zejména potvrzení o příjmech od zaměstnavatele, případně potvrzení o jiných příjmech nebo úlevách na dani. Nemocenská je od daně z příjmů osvobozena. V přiznání pak manželka může uplatnit slevu na poplatníka ve výši 24.840, kterou lze uplatnit i pokud výdělečná činnost netrvala celý rok. Přeplatek na dani na základě takto podaného přiznání finanční úřad vrátí.

Odpověděl: Ing. Miroslava Nebuželská ,

Dotaz od: Vladimir Pecha

Zpět

Další sekce poradny

 

Investice

Daňová poradna

Právo a legislativa

Média a komunikace

Prohledat dotazy

Zeptejte se expertů

Rychlá nabídka

Kontakt

Fórum dárcůFórum dárců Na Václavce 1135/9 150 00   Praha 5 Czech Republic CZ 240 201 191 donorsforum@donorsforum.cz

Projekty

Sociální sitě

Web Fóra dárců byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.