Evidence darů

Evidence darů podle jejich pozdějšího využití? Jaká má být zde míra detailu?

 

V případě, že příjemce využije osvobození přijatých darů dle §19b ZDP, musí umět prokázat, že dary byly použity v souladu s účely vymezenými v §15 odst. 1 nebo §20 odst. 8 nebo na jeho kapitálové dovybavení. Příjemce tedy musí prokázat, na jaké výdaje dar použil, resp. že je nepoužil na jiné než stanovené účely. Nemusí prokazovat jeden konkrétní dar, může použití prokazovat ve skupině darů. Tj. pokud bude sledovat určitý objem darů jako jeden finanční zdroj a k němu bude mít evidenci výdajů, na které je tento finanční zdroj použit, je to pro účely ZDP dostačující.

Odpověděl: Informační centrum FD

Dotaz od: Dotaz z diskuse

Zpět

Další sekce poradny

 

Investice

Daňová poradna

Právo a legislativa

Média a komunikace

Prohledat dotazy

Zeptejte se expertů

Rychlá nabídka

Kontakt

Fórum dárcůFórum dárců V Tůních 11 120 00   Praha 2 Czech Republic CZ 240 201 191 donorsforum@donorsforum.cz

Projekty

Sociální sitě

Web Fóra dárců byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.