podmínky přijetí daru od zahraniční právnické osoby

Dobrý den, nedaří se mi nikde nalézt, zda může česká nevládní organizace (ops) přijmout dar od zahraniční společnosti (uk - ltd.) a případně, za jakých podmínek (jak na straně darující společnosti, tak příjemce daru). Máte nějaké řešení?
Na vysvětlenou - zvítězili jsme v mezinárodní soutěži a vyhráli jsme finanční odměnu, jejímž sponzorem je britská společnost. A nyní si neví rady, jakým způsobem nám může odměnu vyplatit. Současně s tím se pojí otázka DPH - naše ops je plátcem, britská Ltd. není.
Děkuji Vám předem za odpověď.

 

Česká nestátní nezisková organizace, např. obecně prospěšná společnost, může přijmout dar jak od domácího, tak od zahraničního plátce. Okruh dárců není nijak omezen. Postačí zaslat peníze na účet organizace a uzavřít darovací smlouvu, kde budou stručně shrnuty okolnosti poskytnutí daru, zejména jeho účel a výše. Pokud jde skutečně o dar, plátcovství DPH je irelevantní, poskytnutí daru není předmětem DPH.

Odpověděl: Ing. Miroslava Nebuželská ,

Dotaz od: Michal Tošovský

Zpět

Další sekce poradny

 

Investice

Daňová poradna

Právo a legislativa

Média a komunikace

Prohledat dotazy

Zeptejte se expertů

Rychlá nabídka

Kontakt

Fórum dárcůFórum dárců Na Václavce 1135/9 150 00   Praha 5 Czech Republic CZ 240 201 191 donorsforum@donorsforum.cz

Projekty

Sociální sitě

Web Fóra dárců byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.