Veřejná sbírka

Dobrý den, jsem fyzická osoba se zkušenostmi humanitárních pomocí. Chci rozjet projekt který nezaštiťuje nezisková organizace.
Má otázka zní: Za jakých podmínek mohu jako fyzická osoba do projektu přijímat finanční dary?
Děkuji
Mirek Farkas

 

Záleží, o jaký projekt se jedná. Pokud bude v rámci projektu vykonávána nějaká samostatná činnost, tedy budete v pozici podnikatele - osoby samostatně výdělečně činné - pak lze dary přijmout jakožto podnikatel - jsou příjmem, který je předmětem daně v roce přijetí (záleží pak, kolik proti těmto příjmům budete mít nákladů). Pokud dary dostanete jako fyzická osoba nepodnikající, pak lze zvážit osvobození bezúplatných příjmů, pravděpodobně zejména osvobození dle §10 zákona o daních z příjmů, kdy je osvobozen příjem, který od jednoho poplatníka za dané období nepřesáhne 15.000 Kč.

Odpověděl: donorsforum donorsforum ,

Dotaz od: Miroslav Farkas

Zpět

Další sekce poradny

 

Investice

Daňová poradna

Právo a legislativa

Média a komunikace

Prohledat dotazy

Zeptejte se expertů