Veřejně prospěšná společnost

Dobrý den, jsme občanské sdružení a poskytujeme sociální služby, kdy jsme vytvořili obecně prospěšnou společnost. Tato obecně prospěšná společnost je veřejná společnost, tzn. veřejně prospěšná?

 

Veřejně prospěšná zatím není - tato kategorie vznikne až při účinnosti nového OZ, pokud bude váš spolek splňovat nové podmínky. Pokud se budete chtít ucházet o uvedené daňové úlevy, tak budete muset získat zapsaný status veřejné prospěšnosti, a to bude možné po 1. 1. 2014.
Když se podíváte na § 146 OZ, zjistěte, zda jste byly založeny, abyste vykonávali veřejné blaho. Je to ve vašich zakládacích dokumentech. Máte-li majetek z poctivých zdrojů a jste schopni to dokázat a na vaše jednání mají vliv jen bezúhonné osoby. Pokud toto splňujete a může to doložit, pak jste veřejně prospěšní.

Odpověděl: Informační centrum FD

Dotaz od: Modrý klíč

Zpět

Další sekce poradny

 

Investice

Daňová poradna

Právo a legislativa

Média a komunikace

Prohledat dotazy

Zeptejte se expertů

Rychlá nabídka

Kontakt

Fórum dárcůFórum dárců V Tůních 11 120 00   Praha 2 Czech Republic CZ 240 201 191 donorsforum@donorsforum.cz

Projekty

Sociální sitě

Web Fóra dárců byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.