OPS

Dobrý den, trochu jsem byla vyděšena tím, že spolky měly být vyřazeny z dotačního programu. Naše základna čítá skoro 800 členů. Na OPS se přeměnit nemůžeme ani nechceme, máme strach, když členům poskytujeme sociální poradenství a podobné věci. Jak jsou připraveny soudy na to, že se na ně nahrne spousta organizací a budou žádat veřejnou prospěšnost vůči dárcům zejména?

 

Co se týče soudů - to budou zapisovat rejstříkové soudy, uvolní se tam kapacity, protože některé obchodní věci, které vyřizují krajské soudy, se přesunou na okresy. Uvolní se určitý lidský kapitál a ten se využije na nával této agendy. Co se týká sociálních službeb - doufáme, že jsme to ministerstvu vysvětlili dostatečně, že by byla hloupost spolky z toho vyřazovat.
K novele zákona je přechodné ustanovení, a to je - jestliže během roku 2014 získáte kdykoliv zápis veřejné prospěšnosti, bude se při zpracování daňového přiznání hledět na vás, jako kdybyste ho měli celý rok. Je tam tedy prostor.

Odpověděl: Informační centrum FD

Dotaz od: Vostřáková

Zpět

Další sekce poradny

 

Investice

Daňová poradna

Právo a legislativa

Média a komunikace

Prohledat dotazy

Zeptejte se expertů

Rychlá nabídka

Kontakt

Fórum dárcůFórum dárců Na Václavce 1135/9 150 00   Praha 5 Czech Republic CZ 240 201 191 donorsforum@donorsforum.cz

Projekty

Sociální sitě

Web Fóra dárců byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.