Ředitelka Fóra dárců o Alianci odpovědných pořadatelů veřejných sbírek

V loňském roce se při Fóru dárců zformovala Aliance odpovědných pořadatelů veřejných sbírek, neformální nezávislá iniciativa, která si klade za cíl sdružovat ty organizace, kterým záleží na vysoké kvalitě dárcovství u nás a zavazují se dodržovat etické principy, které dávají jistotu jak dárcům, tak i obdarovaným. O Alianci i aktuální situaci českého sbírkového prostředí promluvila pro časopis Týden Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců.

 

 

V  loňském roce jste stála u zrodu Aliance odpovědných pořadatelů veřejných sbírek. Jaký je mezi pořadateli sbírek o členství zájem a co konkrétně může aliance českému neziskovému sektoru přinést? 

 

Smyslem Aliance je ukázat, že samotné organizace mají zájem dodržovat nejen zákon o veřejných sbírkách, ale že chtějí jít ještě nad rámec těchto běžných pravidel. V  zájmu rozvoje vztahů s  dárci se zavazují dodržovat etické principy a svou odborností dokáží zúročit každou darovanou korunu ve prospěch všech, kteří potřebují pomoc. Díky tomu můžeme navázat na vysoké standardy českého sbírkového prostředí a udržet jeho důvěryhodnost a kvalitu. Zájem o členství je obrovský, všichni zájemci ale procházejí důkladným screeningem. V  tuto chvíli se počet členů blíží padesátce a další čekatelé mají chuť se zapojit. Je ale nutné, aby nejdřív všichni naplnili požadavky na transparentnost.

 

Celý rozhovor si můžete přečíst zde:

Aktuality

Rychlá nabídka

Kontakt

Fórum dárcůFórum dárců nám. Winstona Churchilla 1800/2 130 00   Praha 3 Czech Republic CZ 725 999 103 donorsforum@donorsforum.cz

Projekty

Sociální sitě

Web Fóra dárců byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.