PR trendy

Jaké nejnovější PR trendy by mohly (a měly) neziskové organizace používat?

 

Rozvoj internetu výrazně změnil to, jakým způsobem média fungovala dříve a jakým fungují dnes. Velkým trendem v oblasti public relations je dnes díky tomu například stále častější využívání takzvaného „hlasu lidu". V praxi to vypadá tak, že na sociálních sítích dnes můžeme budovat i velmi rozsáhlé komunity hlásící se k našim názorům, iniciativám či přímo k naší organizaci, které nám následně pomáhají šířit naše myšlenky bez pomoci médií napřímo na své vlastní přátele a známé.

 

Pokud se bavíme o tradiční spolupráci s novináři, pak sleduji postupný přechod k individuální spolupráci s nimi. Je to logické - v dnešní době neuvěřitelného objemu informací, které do médií proudí, se může naše sdělení distribuované klasickou (a trochu zastaralou) technikou tiskové zprávy snadno ztratit či zapadnout. Individuální spolupráce s nimi nám naopak pomáhá se s novináři více sblížit, porozumět jim a díky tomu dospět k mnohem lepším výsledkům.

 

Většina organizací však i tiskové zprávy nadále využívá a podle všeho využívat bude i nadále, protože je to pro ně nejrychlejší a nejjednodušší řešení. V takovém případě alespoň doporučuji využívat při jejich přípravě techniky optimalizace textu pro internetové vyhledávače (tzv. SEO). Pomůže nám to k tomu, že prostřednictvím některých klíčových slov budeme pro naši cílovou skupinu na internetu jednodušeji k nalezení.  

 

Odpověděl: Vladimír Komjati , PR klub

Dotaz od: Jaroslava Uhlířová

Zpět

Další sekce poradny

 

Investice

Daňová poradna

Právo a legislativa

Média a komunikace

Prohledat dotazy

Zeptejte se expertů

Rychlá nabídka

Kontakt

Fórum dárcůFórum dárců Na Václavce 1135/9 150 00   Praha 5 Czech Republic CZ 240 201 191 donorsforum@donorsforum.cz

Projekty

Sociální sitě

Web Fóra dárců byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.