Informační a konzultační centrum Fóra dárců pro nový Občanský zákoník

Projekt Informačního a konzultačního centra Fóra dárců pro rok 2014


Co přináší nový Občanský zákoník nadacím a fondům?  Odpovědi najdete v Informačním centru Fóra dárců k novému OZ!


Nový projekt Fóra dárců je určen hlavně nadacím a fondům, kterým chce usnadnit orientaci v novém právním prostředí. Od 1. ledna 2014 platí nový Občanský zákoník, který do značné míry změní celý nadační sektor. Jako supranorma přináší řadu nových dopadů a souvislostí pro kompletní legislativní praxi. Významné změny přináší celému neziskovému sektoru, ale také konkrétně i stávajícím nadacím a nadačním fondům.

 

K hlavním oblastem patří například každodenní právní praxe neziskových organizací (smlouvy, speciální a samostatné fondy, transformace, obecně prospěšné společnosti, nové právní možnosti pro neziskové organizace apod.), ale také poměrně zásadní změna podmínek pro investování nadací, nová práce s nadačním jměním, nové možnosti podnikání neziskových organizací apod. Nový Občanský zákoník tedy významně ovlivňuje jak stávající nadace a fondy, tak i beneficienty a příjemce jejich pomoci.


V této sekci vás budeme průběžně informovat o novinkách v projektu. Chcete se na něco zeptat? Můžete zde.

 

 

Další v sekci O Fóru dárců

Kdo jsme Naše projekty Výkonný výbor Naši členové Členské nadaceČlenské fondyFiremní nadace a fondy Spolupracovníci a partneři Kontakty

Rychlá nabídka

Kontakt

Fórum dárcůFórum dárců Na Václavce 1135/9 150 00   Praha 5 Czech Republic CZ 240 201 191 donorsforum@donorsforum.cz

Projekty

Sociální sitě

Web Fóra dárců byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.